Výjezd – Technická pomoc – Odstranění stromů

V úterý krátce po 16. hodině byl jednotce vyhlášen poplach na technickou pomoc – odstranění stromu. Jednotka vyjela v CAS 25 Škoda v počtu 1+4 směrem na cyklostezku k Labi. Z důvodu špatné přístupnosti terénem prvotně probíhal na několika úsecích průzkum pěším předvojem, následně se povedlo nalézt cestu, kterou se hustým lesem prodrala i cisterna.

Prvotně byl nalezen strom nakloněný přes celou cyklostezku, zlomený u kmene a hrozící pádem na stezku. Pomocí MŘP byl strom odstraněn. Následně probíhal průzkum celou cyklostezkou směrem Velký Osek, kdy byla nalezena prvotně hlášená zlomená větev ve výšce cca 8mi metrů, která celou svou délkou blokovala cyklostezku. Pomocí vázací a lanové techniky se zapražením za CAS došlo k strhnutí větve a následnému rozřezání pomocí MŘP. Jednotka následně projela úsek do Velkého Oseka a ohlásila likvidaci a průjezdnost cyklostezky, následně se vrátila na stanici, kde proběhlo doplnění a vyčištění použitých prostředků.

Zasahující: Stehlík Radek, Tuzar Pavel, Horáček Václav, Linhart Jiří, Kostková Pavla