Výjezd 12/2020 – Bleskové povodně v Dománovicích

V pátek 26.6. nám byl v 18:39 vyhlášen krajským operačním střediskem poplach na výjezd do Dománovic, kde došlo po silných deštích k bleskovým povodním. Jednotka vyjela na technickou pomoc – čerpání vody s CAS 25 Škoda v počtu 1+2. Po příjezd

u k místnímu rybníku, kde probíhalo odčerpávání vody ke snížení hladiny, jsme byli posláni do obce k čerpání vody z rodinného domu spolu s profesionální jednotkou ze stanice Kolín.

Uvnitř domu se nacházela voda ve všech místnostech a probíhalo čerpání pomocí ponorného čerpadla. Dále bylo zjištěno zatopení kotelny do výše cca 1,5 metru, kde jsme nasadili kalové čerpadlo. Po odčerpání vody bylo zjištěno, že ze zdí domu přitéká další voda, průzkumem zjištěna velká laguna vody v sousední zahradě, která byla napojena na zasažený dům. Zde jsme nasadili plovoucí čerpadlo a vodu odčerpávali na ulici do obecní kanalizace. Po snížení hladiny vody na zahradě došlo k několika dalším odčerpání vody z kotelny.

Na základnu jsme se vrátili po 21. hodině, kde došlo k přípravě na další výjezdy a administrativě.

Zasahující: Stehlík Radek, Tuzar Pavel, Rojka Tomáš