Pomozte nám pomáhat – sbírka na novější CAS

24 hodin denně jsme byli připraveni vyrazit pomáhat při krizových situacích, nyní však potřebujeme pomoci od Vás. Nejčernější scénáře se staly skutečností, bohužel jsme přišli o naší CAS po nedávných tech. problémech, o kterých jsme Vás zde informovali. Potěšila nás vlna solidarity jak od obyčejných lidí, tak i od členů z SDH po celé ČR. Aktuální finanční situace nám bohužel nedovoluje z vlastních prostředků nahradit zásahovou techniku, proto jsme nuceni přistoupit o požádání široké veřejnosti o podporu. Cílem sbírky je získat část financí na pořízení zánovního vozu, který nám bude pomáhat v naší dobrovolné činnosti. Děkujeme za veškerou projevenou podporu.

Dobrovolní hasiči jsou nedílnou součástí obce. Požár teplárny Kolín, bleskové povodně Dománovice, povodně Kolín, požár dílny Veltruby… U všech těchto náročných zásahů jsme se Sborem dobrovolných hasičů Veltruby v posledních měsících pomáhali. Jenže teď naše rozbitá cisterna stojí a nám nezbývá než doufat, že nás nebude nikde potřeba.

 

ODKAZ NA SBÍRKU

Opět se potvrzuje, že je dlouhodobě neudržitelné provozovat starou techniku (rok výroby 1978), která by již měla mít někde své odpočinkové místo mimo službu a nesloužit pro záchranu životů a majetku. Během kondičních jízd došlo k dalšímu technickému problému, kvůli kterému se stala cisterna nepojízdnou a musí být na několik týdnů ne-li napořád vyřazena z provozu. Pouhé dva měsíce od posledního problému, který nás nechal stát u Kutné Hory.

Na jednu stranu jsme rádi, že k problému došlo opět při pravidelných kondičních jízdách, ale bohužel nebude trvat dlouho, kdy nás i přes naši veškerou snahu servisování a opravování nechá ve štychu ve chvíli, kdy nás budou potřebovat lidé při krizové situaci.

Bohužel vidina něčeho novějšího je v nedohlednu, nové auto stojí přes 6 milionů, ale to je pro nás spíše nedosažitelný sen. Použitelná kategorie cisteren, kterou modernizuje téměř většina okolních jednotek sboru dobrovolných hasičů, se cenově pohybuje okolo jednoho milionu korun.

Nyní nám tak nezbývá nic jiného, než omezit akceschopnost našeho sboru. Budeme doufat, že se podaří získat potřebné finance na pořízení novější cisterny a budeme moci stále sloužit svému okolí ve svém volném času. Je ovšem nutné brát ohledy i na naše zdraví, naší technice musíme bezprostředně věřit, což aktuálně nemůžeme.