Výjezd 15/2020 – Technická pomoc – odstranění stromů

Dnes v 14 hodin byl jednotce vyhlášen poplach, dle prvních zpráv se jednalo o spadlý strom přes silnici na Sendražice, která zůstala neprůjezdná. Jednotka vyjela s CAS 25 Škoda v počtu 1+2. Místo se mírně lišilo oproti nahlášené lokaci, avšak dle našeho odhadu bylo ihned nalezeno. Na místo události se nacházel cca 20m velký spadlý strom blokující celou komunikaci. Pomocí MŘP byl strom rozřezán a následně vozovka zametena.

Při odjezdu z místa události byl cestou spatřen spadlý strom přes celou cyklostezku mezi Hradišťkem a Kolínem, který byl cca v půlmetrové výšce. Tato skutečnost se ohlásila na operační středisko a strom byl také odklizen. Po návratu na základnu byla MŘP vyčištěna a dolita.

Zasahující: Vápeník Jakub, Tuzar Pavel, Stehlík Radek